U kogo warto się zadłużyć?

Pożyczkobiorca, który szuka uczciwego pożyczkodawcy nie ma obecnie większych problemów. Najpopularniejsze instytucje obsługujące kredyty krótkoterminowe to banki komercyjne, firmy pożyczkowe, parabanki, a także spółdzielcze kasy oszczędnościowo – kredytowe, zobacz na www.taniej-nie-bedzie.pl gdzie warto sięgać po gotówkę.

Do kogo po pożyczkę krótkoterminową?

Zainteresowanie podmiotami pozabankowymi rośnie, szczególnie po zmianie przepisów związanych z nałożeniem limitu odnośnie ustanawiania kosztów pozaodsetkowych. Dzięki temu praktycznie każdy pożyczkobiorca ma pewność, że korzysta z uczciwego zobowiązania i nie straci przy drobnych problemach ekonomicznych całego majątku trwałego. Pozostaje jednak pytanie, u kogo faktycznie warto się zadłużyć, a jakich podmiotów lepiej unikać?

Korzystne zmiany dla pożyczkobiorców

Aktualnie, aby prowadzić firmę pożyczkową przedsiębiorca wykłada duży kapitał początkowy, nawet na poziomie 200 000 złotych. Do tego dochodzi obowiązek przekazania informacji o działalności do rejestru zarządzanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Akurat rejestr firm pożyczkowych prowadzony przez KNF to pożyteczne narzędzie z perspektywy przeciętnego konsumenta, ponieważ umożliwia szybką ocenę wiarygodności instytucji finansowej, nawet stosunkowo nieznanej na rynku, ale z ciekawymi promocjami dla nowych klientów. W przyszłości prawdopodobnie KNF obejmie nadzór nad rynkiem pożyczek krótkoterminowych. Założenie rejestru to krok w tym kierunku. Chwilówka jest najczęściej tańsza w firmach pożyczkowych, które funkcjonują wyłącznie w przestrzeni multimedialnej i nie posiadają oddziałów stacjonarnych – ograniczenie kosztów prowadzenia działalności. Zmiany w ustawach odnoszących się do udzielania pożyczek krótkoterminowych nałożyły limity na ustanawianie kosztów pozaodsetkowych, a zatem klient tak naprawdę może korzystać z dowolnej, zarejestrowanej firmy pożyczkowej, aby poprawić płynność własnego budżetu.

To duże ułatwienie, bo przy obecnym systemie firmy pożyczkowe rywalizują o pożyczkobiorcę nie tylko kosztami, ale również dodatkowymi elementami. To chociażby prosty system rozpatrywania wniosków, promocje za lojalność, bogata społeczność, wsparcie przy restrukturyzacji zadłużenia. Co myślisz o obecnym rynku pożyczek krótkoterminowych?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s