Lokaty bankowe w strategii inwestycyjnej

Długoterminowa strategia inwestycyjna to niezwykle ciekawe założenie. Warto zbudować strategię inwestycyjną już podczas pierwszego zatrudnienia. Z jakich powodów? O tym porozmawiamy za pośrednictwem artykułu. Zrozumiesz również, w jaki sposób korzystać z lokat bankowych, aby zwiększyć ich wieloletnią wydajność, sprawdź tutaj jak najlepiej wybrać lokaty: http://www.moja-skarbonka.pl.

Jak powinna wyglądać dobra strategia inwestycyjna?

W strategii inwestycyjnej zawsze musisz umieścić cel. Najpopularniejsze cele przy budowaniu strategii inwestycyjnej to niezależność finansowa po kilkudziesięciu latach pracy, pasywny dochód na poziomie kilkuset złotych nawet podczas aktywności zawodowej, inwestycja w dzieci. Do strategii inwestycyjnej dobierasz instrumenty oszczędnościowe i inwestycyjne. Czym się różnią? Lokata bankowa to instrument oszczędnościowy, w którym ryzyko praktycznie nie występuje (gwarancje, stabilność systemu finansowego). W instrumentach inwestycyjnych ryzyko utraty części środków występuje, jednak obniża się w perspektywie długoterminowej. Lokata bankowa to zatem fundament bezpieczeństwa. Zaleca się, aby lokaty bankowe stanowiły zawsze 20-40% portfela przeciętnego inwestora. Dlaczego? Masz tutaj pewny zysk i możliwość reinwestowania środków. To, co zarobisz z bardziej ryzykownych instrumentów warto odprowadzać na lokaty bankowe, aby korzystać z procentów składanych. Poza tym lokata zarabia właściwie cały czas, a rynek kapitałowy niekoniecznie. Lokaty bankowe na początku życia zawodowego mogą stanowić kilkanaście procent, natomiast z czasem trzeba przenosić na nie coraz więcej środków, aby po prostu zabezpieczyć interesy rodzinne i zoptymalizować budżet domowy. W pewnym wieku po prostu nie warto ryzykować na rynku kapitałowym.

Lokaty bankowe w konfiguracji z innymi instrumentami rynku kapitałowego

Lokata bankowa bardzo dobrze łączy się z akcjami spółek dywidendowych, z pożyczkami społecznościowymi, z obligacjami o charakterze korporacyjnym. Lokata, obligacje, pożyczki społecznościowe, akcje, fundusze inwestycyjne to tylko niektóre z rozwiązań. Dywersyfikacja portfela opłaca się długoterminowo, ponieważ masz szansę na wykorzystanie potencjału całego rynku. Udoskonalaj strategię i monitoruj koniecznie jej wydajność. Ustal również każdorazowo limit straty. Bez limitu straty nie ma sensu wchodzić do większych inwestycji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s