Korzystny kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy, czy też jakikolwiek inny kredyt to zawsze dodatkowe koszty w postaci odsetek i innych opłat. Dlaczego więc opłaca się go zaciągać, skoro można oszczędzać? Otóż kredyt daje możliwość zdobycia potrzebnych środków niemal od ręki, co przy pilnych wydatkach ma kluczowe znaczenie i wyższe koszty kredytu są rekompensowane właśnie przez możliwość szybkiej realizacji wydatków. Oczywiście nie oznacza to, że na koszty nie należy zwracać uwagi. Wręcz przeciwnie, zobacz tutaj co może Cię zaskoczyć przy wyborze oferty.

Oprocentowanie i inne koszty kredytu

Podstawowym kosztem w przypadku zaciągania kredytu są oczywiście odsetki o wysokości zgodnej z oprocentowaniem kredytu. Oprocentowanie może tez być stałe lub zmienne. W przypadku tego pierwszego posiada ono jednakową wysokość w czasie spłaty kredytu, zaś oprocentowanie zmienne może mieć zmieniać swoją wysokość w zależności od zmian wysokości stóp procentowych, a to oznacza nieco tańszy lub droższy kredyt. Jednak oprocentowanie nie informuje o wszystkich kosztach kredytu, gdyż na nie mogą się składać również opłaty dodatkowe. Dlatego też stosuje się coraz częściej wskaźnik, jakim jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (rrso). Wskaźnik ten uwzględnia również pozostałe koszty, co sprawia, że jest to dość dobry wskaźnik do porównywania ofert kredytowych pod względem całości kosztów.

Warunki spłaty i otrzymania kredytu

W kredycie gotówkowym jednak nie tylko koszty mają znaczenie, ale również to, jak będzie wyglądać jego spłata oraz to, jak dużo jest formalności przy jego załatwianiu. Jeśli chodzi o tę drugą kwestie, to coraz częściej coraz więcej formalności można załatwić online, co powinno być tym łatwiejsze, jeśli posiada się już w danym banku konto. Do formalności, jakie trzeba będzie przejść, niewątpliwie należeć będą te związane ze sprawdzeniem przez bank zdolności kredytowej. Na zdolność kredytową wpływają odpowiednie dochody – tu trzeba zwykle dostarczyć odpowiednie zaświadczenie. Ponadto ważne może być również posiadanie zabezpieczenia kredytu, a te może przyjmować różne formy, takie, jak podżyrowanie, ubezpieczenie kredytu, czy zastaw środków zgromadzonych na przykład na lokacie. Dla pozytywnej oceny zdolności kredytowej może być tez brana pod uwagę pozytywną historia kredytowa, czyli to, jak były spłacane kredyty poprzednie. Z tego też powodu warto mieć wszystko na bieżąco uregulowane. Jeśli zaś chodzi o spłatę kredytu to duże znaczenie ma to, jak wysokie będą raty i w jaki sposób będą one rozłożone. Dość atrakcyjne wydają się oferty kredytów, gdzie istnieje możliwość elastycznego dopasowania warunków spłaty do własnych potrzeb i preferencji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s